FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Multi wskaznik z wykorzystaniem czujnikow Autogauge
Autor Wiadomość
Quaki 

Wysłany: Pią 20 Sie, 2010   Multi wskaznik z wykorzystaniem czujnikow Autogauge

Witam
Oto moje nowe dzieło chociaż niejako jest to rozwiniecie mojego wcześniejszego pomysłu z zastąpieniem kilku (czasami nawet kilkunastu) zegarów typu AG jednym multi wyświetlaczem
Tym razem jednak powstał projekt oparty o ogólnie dostępne obudowy i większy wyświetlacz
Co urządzenie robi jak na razie ma funkcje
-zegar egt x2 (jedno EGT można zastąpić cienieniem oleju albo zrobić odczyt z kilku punktów ale wyświetlanie najwyższej wartości )
-zegar boostu
-zegar temp oleju
-boost controller
Całość obsługuje się przy pomocy trzech przycisków na obudowie naciśniecie równocześnie dwóch skrajnych powoduje wejście do menu gdzie mamy następujące pozycje
-EGT Warning (wartość EGT po przekroczeniu której włączy się alarm)
-Oil Temp Warning (wartość temp oleju po przekroczeniu której włączy się alarm)
-Boost Warning (wartość Boostu po przekroczeniu której włączy się alarm)
-Boost Target (wartość Boostu po przekroczeniu której włączy się elektrozawór sterujący)
-Boost PWM (wartość wypełniania sygnału dla zaworka sterującego boostem)
-Max Peak (maksymalne wartości jakie uzyskały poszczególne mierzone parametry)
-Reset Peak (wykasowanie maksymalnych wartości z pozycji Max Peak)
-Exit (wyjście z menu)
A oto zdjęcia

Na pierwszym zdjęciu już działające urządzenie (ale bez podpiętych czujników dlatego takie dziwne odczyty) pod urzadzeniem widac zastosowane czujniki są to czujniki Auto Gauge (oprócz termopary do EGT bo ta jest z Polskiej firmy)
Na drugie zdjęcie widac samą płytkę juz po trawieniu.
W urządzeniu sa jeszcze wolne wyjścia wiec można za jego pomocą sterować innymi urządzeniami na przykład elektrozaworem na chłodnicy oleju co daje nam dokładny termostat przy chłodzeniu oleju.
Ogólnie wykorzystałem już większość zasobów tego mikroprocesora i możliwe ze aby uzyskać więcej pomiarów trzeba się będzie przesiąść na jakiś większy mikroprocesor jak na razie moge dorobic jeszcze kilka EGT jak juz wyzej wspomnialem i pomiar cisnienia oleju (co mam zamiar zrobic )
Pozdrawiam
ps. o jednej rzeczy zapomniałem napisać w następnej edycji będzie możliwość zmiany koloru wyświetlacza bo będzie podświetlany RGB wiec można będzie dostosować praktycznie do każdego koloru podświetlenia i w wypadku alarmu oprócz sygnału dźwiękowego który jest teraz będzie zmiana koloru podświetlenia na czerwony

albert 
Albert

Auto: Ford Probe GL 2.2i 92r.
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Jest to twój Projekt ???

Jeśli tak to szczególny SZACUN dla Ciebie za pomysł i boskie wykonanie zwłaszcza płytki. I pytanko odemnie na jakim scalaczku go wykonałeś na AVT ??? czy innym sterowniku.

Odpowiedz do tematu