FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Parkingowi oszuści wyłudzający odszkodowania z polisy.
Autor Wiadomość
Zbyszek 
Zbyszek

Auto: Ford Probe II 2,0 95' FS
  Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   Parkingowi oszuści wyłudzający odszkodowania z polisy.

Witam.Prawdopodobnie jestem ofiarą parkingowego oszusta który próbuje wyłudzić odszkodowanie z mojej polisy.Zdarzenie miało miejsce 22 sierpnia w Łomży na parkingu Mc donald.Wsiadłem do swojego samochodu za chwile podchodzi gość z samochodu obok i do mnie tak:że niby jak wsiadałem do auta uderzyłem drzwiami w jego boczne drzwi tylne i zarysowałem.Zażądał ode mnie 400zł ugodowo za malowanie drzwi,odmówiłem wezwał policje,ta spytała mnie czy przyznaje się?.Odpowiedziałem,że nie,bo jak wsiadałem zwróciłem szczególną uwagę,bo gościu siedział w samochodzie.Policjanci nie dali wiary w moje tłumaczenia i wniosek do sądu tam będzie Pan udowadniał swoje racje,tak była odp. z ich strony nie chcieli słuchać moich argumentów i spostrzeżeń,że ten ślad to nie jest od uderzenia drzwiami bo obok tego jest wiele takich samych jak to które wskazują(dołączyłem zdjęcie)Wskazali porysowane moje kanty drzwi,ja im na to,że kanty drzwi tak samo są porysowane na drugich drzwiach i są to ślady z lat nie raz uderzyłem drzwiami w garażu o ścianę bo mam wąskich garaż a samochód blisko ma 20lat.Moim zdaniem te ślady na drzwiach to po jeździe po żwirowych drogach,lub po piaskarce zimą.Zwracam się do kolegów piszcie co sądzicie o tej sprawie,może ktoś ma jakieś podobne doświadczenie,proszę o komentarze, porady jak się bronić w sądzie,czy widzicie sprawę jako przegraną?.Znak na drzwiach który wskazał poszkodowany na prawym zdjęciu(jakość zdjęcia nie najlepsza z telefonu

pimpo 
Site Admin
FLYKILLER

Auto: 1. PROBE V6 '93 EURO MTX 2. PROBE V6 '94 USA ATX
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014   

Mi koles przydzwonil tak, że jego lakier miałem na swoim aucie. Policja była i stwierdzili, że to zdarzenie miało miejsce na parkingu, przy wyłączonych silnikach i nie kwalifikuje sie to do odszkodowania "automatycznego". Mogę faceta z cywila pozwać ale powie że to nie było umyślne i sąd że względu na mała szkodliwość nic nie zrobi... Widać co kraj to obyczaj. Ją bym twardo stał przy swoim i nie przyznał sie. Powodzenia.

Romas 

Auto: Ford Probe '94 GT 2.5 V6
Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   

a w żartach powiedz sędzinie ze 6 razy w różnych miejscach i na różnych wysokościach.
A swoją drogą ja otworzyłeś drzwi to któryś ten punkt zgrywał się z Twoimi drzwiami?

Zbyszek 
Zbyszek

Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   

Przybyła policja na miejsce stwierdziła,że tak,chociaż przy przestawieniu samochodu dobrze można by było dopasować inny punkt,bo jak wcześniej wspominałem takich miejsc było więcej a po za tym ślad moim zdaniem byłby raczej podobny do kreski pionowej od uderzenia drzwiami. :?: :sad:

ZX_Probe 

Auto: II 2.0 96'
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2014   

W takich przypadkach normalne jest że sprawa trafi do sądu, bo Policja nie jest rzeczoznawcą w niektórych sprawach...

Zbyszek 
Zbyszek

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

Witam.W Piątek 13 września byłem na KPP w Piszu na przesłuchaniu w charakterze świadka,a nie obwinionego(oskarżonego) paragraf 183kk ,co to ma znaczyć?.Pan policjant mnie przesłuchał spisał protokół z moimi wyjaśnieniami co do zaistniałej sytuacji, dołączył zdjęcia i poinformował mnie,że prześle to zeznanie do Łomży i kazał czekać na dalszy ciąg wydażeń. :?: :sad:

pimpo 
Site Admin
FLYKILLER

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014   

nie martw się na zapas :) będzie dobrze.

lewin 

Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

A zgłosiliście to na Policję ? Może takich spraw jest więcej.

Romas 

Auto: Ford Probe '94 GT 2.5 V6
Wysłany: Czw 22 Sty, 2015   

to żeś kotleta odgrzał :grin:

pimpo 
Site Admin
FLYKILLER

Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

a jak się sprawa skończyła?

timaciek 

Wysłany: Sro 29 Mar, 2017