FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z MZD WAŻNE wiem że krzycze ale duży problem...
Autor Wiadomość
szafranak 

Auto: Ford Probe2.2 GT USA;BMW525;Pocketbike :D
Wysłany: Sob 31 Mar, 2012   problem z MZD WAŻNE wiem że krzycze ale duży problem...

Witam

Po długim czasie nie obecności na forum przez prywatne sprawy... :kwasny: a teraz do rzeczy, mam duży problem z MZD, a konkretnie ze strażą miejską, MZD i MPO.
Zabrali mi proba :( (auto stało w miejscu dozwolonym) podczas mojej nieobecności w pl. i odstawili na parking w celu utylizacji.
powód jaki mi podali: brak tablic i wybita szyba przez jakiegoś menela...
Pozostawiając auto na parkingu miało wybita szybę przednią (zabezpieczona) ale miało również tablice przykręcone... jakiś baran odkręcił bo mu zagracało miejsce parkingowe...
po przyjeździe dowiedziałem się o tym dzwoniąc na policje... prob stoi tam od 140 dni... mam miesiąc na wykupienie go z parkingu, inaczej pójdzie do zgniatarki...
mam do zapłacenia ok. 1100 zł. nie z mojej winy bo auto stało w miejscu dozwolonym.
jak uniknąć płatności tej kwoty??
Każda z tych instytucji odsyła mnie do innej i robię błędne koło...(polska rzeczywistość)
S.M odsyła mnie do MPO, MPO do MZD a oni do S.M i tak krążę między tymi instytucjami...
jest możliwość odwołania się od tej decyzji??( wolę zapłacić prawnikowi niż tym instytucją)
proszę o mondre odp. bez SPAMU :P
Z góry dzięki za pomoc.

pimpo 
Site Admin
FLYKILLER

Auto: 1. PROBE V6 '93 EURO MTX 2. PROBE V6 '94 USA ATX
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2012   

trudne sprawy i państwo w państwie...

ja bym na twoim miejscu zadzwonił do SM w innym mieście (jakimś dużym) i tam zapytał jak to jest. ew. niech te głąby z twojej miejscowości podadzą ci wszystkie artykuły, przepisy, ustawy itp. na podstawie których zabrali auto i chcą je teraz zezłomować. niestety będziesz musiał przebrnąć przez te wszystkie przepisy żebyś wiedział jakie masz prawa i obowiązki. niecierpię papierologii więc serdecznie ci współczuję

pozdro

tomek.ciupak 

Auto: Ford PROBE 2,5 V6
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Zgodnie z tym co jest napisane na pierwszej stronie z googla: http://www.infor.pl/prawo...tracyjnych.html pojazd może zostać usunięty na koszt właściciela gdy jest bez "(...)tablic rejestracyjnych, lub których stan wskazuje na to, że nie są używane czy też których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego(...)".

Kradzieży tablic nie zgłosiłeś więc wszystko odbyło się zgodnie z procedurami - tak ja to rozumiem.

szafranak 

Auto: Ford Probe2.2 GT USA;BMW525;Pocketbike :D
Wysłany: Pią 06 Lip, 2012   

niestety nie opłacało mi się go odbierać... a debile z mzd zwalili wszystko na mnie... pojazd zutylizowany :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: rozpacz...

ale jbc. szukam kolejnego gt :twisted: :twisted:

Odpowiedz do tematu