FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nie odpala - co sprawdzić?
Autor Wiadomość
pimpo 
Site Admin
FLYKILLER

Auto: 1. PROBE V6 '93 EURO MTX 2. PROBE V6 '94 USA ATX
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   nie odpala - co sprawdzić?

[Pon 15:18] Karolek: cześć wszystkim mam problem z probkiem2 silnik 2.5 v6 a mianowicie zajechałem normalnie do pracy odpalił od razu gdy po pracy wsiadłem nie moge go odpalić rozrusznikiem kręci ale nic poza tym nawet nie zagada

[Pon 15:19] Karolek: pomocy:( myśle zę to może być modół tylko gdzie go szukać

[Pon 17:55] pimpo: iskra jest?

[Pon 20:58] Karolek: pimpo słuszna uwaga najgorzej że on pod zak ładem stoi i musze z moimi tobołami tam skoczyć<czytaj wziąć 1 śiwce w ręke > bo tak długoiego klucza do świec to ja nie mam

[Pon 21:00] Karolek: ale to jest bestia dzień wcześniej 600km w obie strony trasa i nic posłuszny wsio ok do pracy na dotyk pali a po robocie dupa:p też tak macie czasem?:P

[Pon 21:00] Karolek: i jeszcze jedno czasem dopiero za 2 razem odpalał ale sporadycznie

[Pon 21:30] pimpo: nie mam pojęcia o jakim aucie piszesz

[Pon 21:32] Karolek: bo mam vke i tam świece głęboko strasznie są i nie chce mi sie wykręcać świec

[Pon 21:33] Karolek: musze wziąć jakąś z garażu luzem zdjąć fajke nałożyć na świece luzem i kręcić chyba tak mi sie wydaje

[Pon 21:33] Karolek: i albo iskra będize skakać albo nie

[Pon 21:34] Karolek: jak nie to mam problem byłem w paru sklepach i ani cewki ani modułu nie mają:(

[Pon 21:34] pimpo: ale co to jest? wersja, rok...

[Pon 21:34] pimpo: przeczytaj regulamin

[Pon 21:36] Karolek: sorka versja europejska rok 97silnik 2.5 v6

[Pon 21:36] Karolek: byłem tak przejęty że o wszystkim zapomniałem

[Pon 21:38] Karolek: każda godzina bez niego to godzina zmarnowana

[Pon 21:40] pimpo: sprawdź bezpieczniki na początek, 97 nie powinien mieć problemów z modułem ani tymbardziej z immo

[Pon 21:40] pimpo: masz jakis alarm czy inne zabezpieczenia?

[Pon 21:41] Karolek: mam ten beznadziejny alarm seryjny z klaksonem i awaryjnymi

[Pon 21:41] Karolek: może to tu wina leży

[Pon 21:43] pimpo: to jak mówię: 1 iskra 2 bezpieczniki

[Pon 21:44] Karolek: bezpieczniki sprawdzałem ale tylko te pod maską tych w środku nie patrzyłem ;/ mój błąd ale te w środku mogą go unieruchomić?

[Pon 21:46] Karolek: iskra czyli cewka do wymiany ?

[Pon 22:07] pimpo: jak nie będzie iskry to niekoniecznie cewka ale już wiadomo w którym kierunku szukać

[Pon 22:08] pimpo: co do pytania o bezpieczniki wejdź tu i sam se odpowiedz http://ford-probe.net/ind...d=107&Itemid=42

[Pon 22:09] Karolek: akurat umówiłem się w środe do forda i będą szukać tylko bym był szczęśliwy jakbym sam znalazł i kase przeznaczył na coś innego dziękuje za wszystko jak tylko sprawdze twoje podpowiedzi to natychmiast sie odezwe i powiem co i jak dobranoc wszystkim i jeszcze raz dzięki pimpo

[Wto 0:12] pimpo: karolek z probe jeździ się do mazdy a nie do forda

[Wto 13:02] Karolek: witam wszystkich

[Wto 13:03] Karolek: szkoda że u mnie w mieście nie ma mazdy

[Wto 13:04] Karolek: dziś scholuje probka pod blok i sprawdze iskre:D

[Wto 18:48] Karolek: pimpo pomóż nie ma iskry a bezpieczniki ok co to moze być:( (2 dzień bez probka szok)

[Wczoraj 8:59] Karolek: a ktoś mi pomoże?? brak iskry w probe 97 rok 2.5 vh wersja euro bezpieczniki ok

[Wczoraj 20:06] pimpo: cewka lub moduł o ile nie masz żadnych odcinaczy pozakładanych. zanim jednak... sprawdź wyłącznik wstrząsowy w bagażniku

[Dzisiaj 23:00] Karolek: w fordzie mi powiedzieli że mam rozdzielacz taka kopułka ze tam pordzewiałe wsio i może to nie przepuszczać prondu

[Dzisiaj 23:16] Karolek: kopułka rozdzielacza czy coś w tym rodzaju ale nie dają gwarancji czy to to i nie wiem co robić:(

[Dzisiaj 23:38] Karolek: jutro ide tą kopułke zobaczyć bo może żeczywiście być kicha

[Dzisiaj 7:21] pimpo: zdejmij kopułkę (3 srubki) i obskrob takie metalowe siusiaczki co są w srodku - powinno pomóc. może nie będzie git ale słaba iskra się pojawi jak to to

[Dzisiaj 7:22] pimpo: http://ford-probe.net/ind...id=60&Itemid=42

[Dzisiaj 8:25] crupek: ten to wszędzie tylko susiaczki i siusiaki w tym probe widzie gej jeden

[Dzisiaj 10:31] Karolek: dzięki panowie lece zaraz obadać:)

[Dzisiaj 10:32] Karolek: musimy na jakimś zlocie sie poznać

[Dzisiaj 12:44] Karolek: fordzik działa czyszczenie kopułki pomogło

[Dzisiaj 15:45] crupek: hehheeeee

[Dzisiaj 15:54] Karolek: ktoś wie ile kosztuje nowa?? i gdzie można dostać bo za orginał chcą 540 pln

[Dzisiaj 16:35] pimpo: w JC możesz kupić tylko uważaj na rocznik bo nie wszystkie są takie same - najlepiej weź swoją do sklepu

[Dzisiaj 16:36] pimpo: krupek jak siusiaczki ci się nie podobają to od dzisiaj będę mówił CYCKI!

[Dzisiaj 16:52] pimpo: kopułka kosztuje chyba 80zł ale już nie pamiętam...

arko 
Arko

Auto: Ford Probe II 2,5 V6 24V 95r
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010   

Jak kolega Karolek będzie sprawdzał siusiaczki i cycki to nie wiem czy bedzie miał czas na naprawę probasa :mryellow: :mryellow:

Odpowiedz do tematu