FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony - porady, opinie, godne polecenia ...
Autor Wiadomość
PARTYBOY 
PARTYBOY

Wysłany: Pią 27 Lip, 2007   

Przeciez przeklamywanie mierzy sie w procentach, wiec szalu nie robisz :razz: masz mniej wiecej tak jak ja :)
Przy 130km/h na liczniku jechalem naprawde prawie 160. To jest procentowo wiecej.
Ale dobrze, ze napisales, to potwierdza isnienie takich roznic :)

MISIEK 
[*]

Auto: Nissan 3.0 BMW 2.5

Partyboy: ale licznik oklamuje w gore a nie w dol :P

PARTYBOY 
PARTYBOY

MISIEK napisał/a:
Partyboy: ale licznik oklamuje w gore a nie w dol :P

nie wiem czemu to powtarzacie skoro juz druga osoba potwierdza ze licznik podaje nizsza predkosc od rzeczywistej

MISIEK 
[*]

Auto: Nissan 3.0 BMW 2.5
Wysłany: Sob 28 Lip, 2007   

a ktora osoba tak napisala ? :-) mi sie raczej wydaje ze RX pisal o aucie kolegi - ze tam go oszukuje "lekko" :D :D:D

Emil 

Auto: Probe aktualnie brak

U mnie w Cytrynie licznik oszukuje o 10 km/h ( jade 90 a pokazuje 100 ) a w Probe mam prawie idealnie ten sam wynik co podaje GPS. Probek ma opony 225/55/16 czyli fabryczne. Pomiar prędkości GPS jest dokładniejszy niż licznika jakiegokolwiek auta i można o tym poczytać w internecie, i nie tylko. Kiedyś widziałem test nowiutkiego audi A6 i przekłamanie licznika było na poziomie 8 km/h. Pozdro.
Chrysler 300M 3,5 V6 24v, Jeep Cherokee KJ 3.7 V6, Bordowe Probe 2.5 V6 24v USA, Chrysler Cirrus 2,5 V6 24v USA , Citroen XM 3.0 V6 , Citroen BX 1,7 TD , Ford Scorpio 2,8 V6 , Opel Rekord 2.0 , Opel Rekord 1.7

duracell
[Usunięty]

Emil napisał/a:
Pomiar prędkości GPS jest dokładniejszy niż licznika jakiegokolwiek auta i można o tym poczytać w internecie, i nie tylko.

.....czyli Emilu jeśli stoję na światłach minutę i GPS* pokazuje np. 3 lub 5 km/h to znaczy że jednak jadę :shock: w sumie z auta nie wysiadłem więc faktycznie jadę :mryellow:
prawda czy fałsz :?:

PARTYBOY, licznik podaje zawsze prędkość wyższą niż rzeczywista - poprostu musi .
Są na to przepisy, że muszą zaniżać ( sporo na ten temat na forum Garmina )
Z innej strony ..... czy zabicie się przy 180 będzie mniej atrakcyjne niż przy 190km/h .....

pozdr z WWL
dura

* też bardziej wierzę GPS ( są programy na palmtopy tylko do pomiaru prędkości , bez map )

PARTYBOY 
PARTYBOY

duracell napisał/a:
PARTYBOY, licznik podaje zawsze prędkość wyższą niż rzeczywista - poprostu musi .
Są na to przepisy, że muszą zaniżać ( sporo na ten temat na forum Garmina )
Z innej strony ..... czy zabicie się przy 180 będzie mniej atrakcyjne niż przy 190km/h .....

Powoli zaczyna mnie irytowac Wasze za przeproszeniem pier...lenie. Co nastepny to twierdzi, ze slepy jestem i myle wskazowke licznika ze stoperem do gotowania jajek. No chyba widze na wlasne oczy i co mnie obchodzi jak maja inni i jak to sie zazwyczaj objawia, ja pisze o swoim przypadku.
A kolega @RX napisal:
RX napisał/a:
Jechałem ciutkę ponad 180 km/h za kumplem, kiedy jego panna podniecona do mnie zadzwoniła, że przebili prędkość maksymalną ich auta która wynosi 208 a jadą już ponad 210 km/h

z tego wynika jednoznacznie, ze ma tak samo jak ja, nie wiem jak mozna to zrozumiec odwrotnie.

2Ya 
Reincarnation..

Auto: Tha Passion..

Macie problemy :roll: :razz: Przekłamuje nie przekłamuje ważne,że jedzie :mrgreen:
Przecie to szybkie auto więc co wam za różnice robi pare km/h w tą czy w tą :?: :roll:
Przecie to nie maluch,dzie można się podniecać,że licznik oszukuje i zamiast 125 km/h powinno być 140 km/h :mrgreen:

-The Hate U Gave Little Infants Fucks Everybody-
>>Hold Ya Head<<

duracell
[Usunięty]

Hi!!
PARTYBOY-u nie widze powodów do nerw . Płynnie przechodzimy z oponek na liczniki i GPS-y i chyba nie w tym nic złego bo tematy w pewnym sensie są powiązane . Każdy coś tam innego zauważył i mówi o tym itp .
Twoje wola czy będziesz się z tym zgadzał czy nie.
Jeśli Cię nie obchodzi jak mają inni to po co wogóle ta gadka ( mnie obchodzi bo może czegoś sie dowiem , może ktoś mi coś wyjaśni ) i jeśli piszesz o Swoim przypadku to chyba chcesz co by to jakoś skomentować a nie potwierdzić że skoro PARTYBOY tak ma to jest to pewnik .
Tyle ilu ludzi tyle poglądów , spostrzeżeń i opinii .
-OT - Mnie jest bez różnicy czy mam na liczniku 160 a w rzeczywistości jest np.152,85km/h , nie rozpaczam z tego powodu i nie twierdzę że w innych autach są lepsze liczniki bo pokazują wiecej lub mniej . I nie zmuszam nikogo do potwierdzania moich racji .

pozdrawiam
dura

Astro 

Auto: Ford Probe 2,5 93r. Ford Probe 2,5 KLZE 94r.

Witam!

Pytanie dotyczące szerokości opon!
Mam oryginalne felgi 16, nominalna szerokość ogumienia jest 225, czy na te felgi można założyć i jeździć na kapciach o szerokościach np. 235 tył i 215,205 przód?
Nie chodzi mi o komfort ani spalanie tylko o to czy opony nie spadną a anie nie będą obcierać??

PARTYBOY 
PARTYBOY

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007   

duracell napisał/a:
Tyle ilu ludzi tyle poglądów , spostrzeżeń i opinii .

i dokladnie to mam na mysli.
Nie zaprzeczam, ze inni moga odmienne obserwacje w swoich autach. Jeze sie jak ktos mi wmawia, ze u mnie nie jest tak jak pisze bo z reguly jest odwrotnie. Gdybym mial tak jak jest z reguly (czyli poprawnie) to licznik nie przeklamywalby w dol.
Latwe do przyswojenia, prawda? :)

Emil 

Auto: Probe aktualnie brak

der_astro napisał/a:
Mam oryginalne felgi 16, nominalna szerokość ogumienia jest 225, czy na te felgi można założyć i jeździć na kapciach o szerokościach np. 235 tył i 215,205 przód?
Nie chodzi mi o komfort ani spalanie tylko o to czy opony nie spadną a anie nie będą obcierać??

Obcierać to one nie będą tylko jak będziesz miał inną szerokość opon z przodu a inną z tyłu to ci dowodzik rejestracyjny nawet mogą zabrać. Pozdro
Chrysler 300M 3,5 V6 24v, Jeep Cherokee KJ 3.7 V6, Bordowe Probe 2.5 V6 24v USA, Chrysler Cirrus 2,5 V6 24v USA , Citroen XM 3.0 V6 , Citroen BX 1,7 TD , Ford Scorpio 2,8 V6 , Opel Rekord 2.0 , Opel Rekord 1.7

RX 

Witam,

Pierwsza rzecz - Emil nie masz seryjnych wymiarów opon bo seryjne to 225/50/R16, no ale to akurat drobnostka. Sporo ludzi w klubie jeździ na 55.

Druga rzecz - myślę, że jednak w AR licznik przekłamywał do góry, nie wydaje mi się, żebym na budziku miał 180 a jechał w rzeczywistości ponad 200 :O No ale nie wiem, nie jestem w stanie powiedzieć, bo nie miałem czym tego sprawdzić.

Dziś sprawdziłem prędkość GPSem w Mercu C Sport Coupe 2003 i co ciekawe pokazuje idealnie co do kilometra :shock: Pierwszy raz coś takiego widziałem. Wszystkie auta jakie testowałem przekłamywały a ten na prawdę pokazuje super.

Pzdr.

PARTYBOY 
PARTYBOY

RX napisał/a:
pokazuje idealnie co do kilometra

i tak moim zdaniem powinno byc, chce wiedziec dokladnie ile jade a nie ile producent auta chce zebym widzial :)

Astro 

Auto: Ford Probe 2,5 93r. Ford Probe 2,5 KLZE 94r.
Wysłany: Pon 30 Lip, 2007   

Emil napisał/a:
der_astro napisał/a:

Obcierać to one nie będą tylko jak będziesz miał inną szerokość opon z przodu a inną z tyłu to ci dowodzik rejestracyjny nawet mogą zabrać. Pozdro

I tu się mylisz!
Ile aut seryjne ma montowane tylne szersze od przednich?
Zaczynając od smarta po przez BMW m3 skończywszy na SLR
One nie mogą wystawać po za obrys auta.
chodziło mi o to czy na te fele mogę założyć 205 bo są węższe od nominalnych i wygodniej by się jeździło bo na szych koleinach.

Odpowiedz do tematu