FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moj Turbo Project na 400 koni
Autor Wiadomość
Gturbo

Wysłany: Sro 01 Gru, 2004   Moj Turbo Project na 400 koni

Zastanawialem sie czy wogule zapodac ten temat ale stwierdzilem ze dobrze bylo by sie podzielic tym co chce zrobic z mojego Ford Probe.
Oczekuje opini jak i rowniez namairow na ludzi (Fachowcow) co nie ktore zeczy nie beda zrealizowane bez nich.
Wienc Moj plan jest zeby zrobic w poslce najszybszego forda probe i takze tak zwanego show car. Tak ze mozecie sie domyslic dlaczego pytalem sie was ile moze kosztowac pomalowanie calego autka.
Wracaja do tematu Turbo i duzej mocy 400 koni jest to osiagalne ale i bardzo drogie. Ale niestety nie mam juz drogi powrotnej bo juz wydalem dosc dzuo kasy. Podziele sie z wami to co mam i hcce kupic w tej chwili.
Mam tutaj w NY silnik ktory bedzie wyslany do warsztatu na przygotowowanie go do wstawienia kutych korby i tlokow, jak narazie czekam na te czesci do stycznia bo wykonanie ich zajmuje troche czasu.
Ten tak zwany engine kit jest wyskalowany na 650 koni ale 400 bedzie bardzo mnie satysfakcjonowac na poczatek :lol: A na dole jest pompa paliwa Warlboro 255 ktora ma dostarczac wystarczajaco paliwa do injektorow
A take zamowielm LSD do skrzyni biegow. To jest zecz ktora blokuje kola i zastepuje slaby nasz dyferencjal na mocniejszy. Jest on konieczny do tak olbrzymiej mocy jak 400 koni. Ta skrzynia bedzie miec wedlug ludzi ktorzy to robia nie zniszczalnosc do 550 koni. A takze zamowilem Tytanowe zawleczki i sprzezyny ktore wytrzymuja do 9000 rpm. To wszytko jest juz zamowione i czekam na ich dostarczenie ale to zajmie czasu jak i wszytko co chce zrobic z silnikiem. W tej chwili moge zapodac zdiencia tych zeczy co kupilem i bedzie montowane w aucie. Bedze wasz powiadamial co i jak bedzie robione i przygotowywane do mego autka. Jak wiencie silnik w probe ma hartowany wal tak ze nie ma problemu z tak moca a ludzie z probetalk.com juz teraz ociagaja moce 500 koni. wienc realizacja jest osiagalna ale i kosztowana. Nie zamierzam sprzedazy probe wien c to bedzie autko do zlotow pokazow i na weekendy wienc nie bedzie to autko na codzien. A co za tym idzie ze jak wszystko wyjdzie po mojej mysli zapodam teamt do gazety i napewno nasz klub bedzie tam poruszony. Mysle ze to bedzie bardzo praktyczne aby nasz klub zareklamowac tak aby lepiej wypadl niz klub z Krakowa :twisted: Chce abyscie wyrazili opninie co myslicie o tym wszytkim bo jak nie podzilicie mego pogladu to chyba zaloze swoj sam klub Turbo ford probe :) Jak narazie idze w tym kierunku aby Jazda nie byl sam w tym co robi i aby nie CRX unikaly probow ale i M3 itp. Jak macie jakies pytania to smialo jestem do waszej dyspozycji. A tu zapodaje teraz zdiencia to co kupilem juz do mego Project Probe

Co ma byc to bedzie !!!

Quaki 

Wysłany: Sro 01 Gru, 2004   

Mnie najbardziej interesuje ile dales za kolo zamachowe i pompe paliwa ta droga mnie interesuje najbardziej bo chyba tez bede muisla nabyc takowa jesli chce strzelac podtlenek do 100kM
pozdrawiam
ps. pomysl super tylko ze droga to zabawa zmieniasz tez zawieszenie i hamulce? bo przy tej mocy to juz chyba bedzie mus

Bienias
Gość

mam lekkie kolo do KL :D

jako maniak automatow, lezy bezuzyteczne :D

Anonymous
Gość

Cytat:
A take zamowielm LSD do skrzyni biegow

no tak ... jak człowiek zapoda sobie LSD to też ma niezłego powera mhyhyhy :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

oczywiście to żart 8)

Anonymous
Gość

GTurbo, wrzuć zdjęcia turbiny... nie wierzę, że jeszcze nie wybrałes żadnej :D
Rozumiem, że będziesz składał wszystko do kupy juz w Polsce i wnioskuję, że masz zakład, który wstawi Ci cały kit części mechanicznych do autka.??
Ciekawi mnie jeszcze jaki masz plan co do strojenia samochodu... w sensie, czy przywiezisz ze sobą gotowy soft z USA, czy będzie to strojenie od początku ?? Pytam, bo to jest dość istotne, żeby wiedzieć, gdzie dać auto w Polsce... no i najważniejsze czym to ma być zestrojone ....

Jak dla mnie pomysł jest spoko i napewno media się tym zainteresują, jest kilka dobrze przerobionych aut w Polsce, ale wciąż można to policzyć na palcach 2 rąk.

Pozdrawiam

Gturbo

Quaki napisał/a:
Mnie najbardziej interesuje ile dales za kolo zamachowe i pompe paliwa ta droga mnie interesuje najbardziej bo chyba tez bede muisla nabyc takowa jesli chce strzelac podtlenek do 100kM
pozdrawiam
ps. pomysl super tylko ze droga to zabawa zmieniasz tez zawieszenie i hamulce? bo przy tej mocy to juz chyba bedzie mus

Quaki w tej chwili mam warlboro 190 w baku tak ze bede sie jej pozbywal jak rowniez mam kilka innych zeczy ktorych bede sie pozbywal a jest ich troche. Wienc bede was informowal co i jak. Jutro podesle zdiencie mojego nowego zawieszenia Tokico Illumina 5 way ajustable.
Pompe dalem $100 a kolo 315 plus przesylka do mnie. Tak zamowilem wieksze hamulce Zdiencie zapodam jak dostane wszytko.

Co ma byc to bedzie !!!

jura
Gość

jestem w szoku :) ) życze powodzenia :twisted:

Gturbo

bienias napisał/a:
Cytat:
A take zamowielm LSD do skrzyni biegow

no tak ... jak człowiek zapoda sobie LSD to też ma niezłego powera mhyhyhy :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

oczywiście to żart 8)

Hehe Bieniu tak LSD jest extra :lol: ALe tequila lepsza

Co ma byc to bedzie !!!

Gturbo

leoul napisał/a:
GTurbo, wrzuć zdjęcia turbiny... nie wierzę, że jeszcze nie wybrałes żadnej :D
Rozumiem, że będziesz składał wszystko do kupy juz w Polsce i wnioskuję, że masz zakład, który wstawi Ci cały kit części mechanicznych do autka.??
Ciekawi mnie jeszcze jaki masz plan co do strojenia samochodu... w sensie, czy przywiezisz ze sobą gotowy soft z USA, czy będzie to strojenie od początku ?? Pytam, bo to jest dość istotne, żeby wiedzieć, gdzie dać auto w Polsce... no i najważniejsze czym to ma być zestrojone ....

Jak dla mnie pomysł jest spoko i napewno media się tym zainteresują, jest kilka dobrze przerobionych aut w Polsce, ale wciąż można to policzyć na palcach 2 rąk.

Pozdrawiam

Dzienki Leoul wszytko narazie sprawdzam co bedzie najlepiej pasowac do autka. Co do turbo to mam teraz T3 ale bede zmienial na cos lepszego tylko musze wybrac cos co bedzie mi pasowac opcjonalnie. Mylse o Garrett Hybrid 57 trim. Lepiej sie wkreaca na obroty itp. Teraz czekam na intercooler o wymiarqach 65cm dl na 31 cm wys na 8 cm szerokosci. Zdiencia zapodam jak go dostane.

Co ma byc to bedzie !!!

Gturbo

dzis dosatelm od znajomego injector od nissana 200sx turbo ktore po malej przerobnce przetoczenia Fuel Rails bedzie pasowal. A mysle zalozyc jakies 550 cc injectors. Mam tutaj kumpla co robic to samo w swoim probe a nawet wiencej kasy inwestuje w swoja przerubke autka tak ze bede sie wzorowal na nim i dam wam info co i jak. A wogule kto robi w polsce polerowanie kanalow i robienie naciec na zaworach aby byl lepszy wlot powietrza. Mam namysli w polsce

Co ma byc to bedzie !!!

Gturbo

Wysłany: Czw 02 Gru, 2004   

A tu autko w ktory to bedzie wszytko zainstalowane :P

Co ma byc to bedzie !!!

papciu
[Usunięty]

Witam

Noto gratuluję pomysłu i inwencji. Przemo będzie miał najszybszą jedyneczkę w Polsce a ty najszybszą dwujeczkę. :)

Pozdrawiam

V-incent

GTurbo mieszkasz w Wałbrzychu? bo na takich blachach auto stoi, jak tak to będę miał blisko na tzw. exhibition :D

Bienias
Gość

leoul napisał/a:

Gotowy soft mozna zastosowac na fabrycznym silniku i braku wiekszych przerobek. Tutaj w zasadzie bedzie koniecznosc indywidualnego strojenia calosci oraz koniecznosc zastosowania plynnego stojenia i roznych nastaw "programu".

Anonymous
Gość

Serwus
Miałem na myśli coś takiego, jak zrobili moi znajomi z eclipsem. Zastosowali najpierw sprawdzone rozwiązania mechaniczne w stylu turbina+wtryski+wałki rozrządu+koło zamoachowe+filtry itd itd z drobnymi modyfikacjami włącznie, stroili to APEXI SAFC i dostali od kolegi z USA gotowe ustawienia.. Pojechali na hamownię VTG i sami wgrali gotowy soft. Z tego co wiem korekty były znikome...

Odpowiedz do tematu