FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pimpo
Wto 04 Lis, 2014
[s] Probe 2.0 1994 benzyna + lpg
Autor Wiadomość
siomus 

Auto: Probe 2.0 16v
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   [s] Probe 2.0 1994 benzyna + lpg

Dzień dobry. Przepraszam od razu za brak polskich znakow. Dlugo zeszloby spisywanie mysli, ktore mam zamiar przelac tu na was.

Sprzedaje probe z tego tytulu iz mnie na niego nie stac w tym momencie. Stan jego jak dla mnie jest agonalny i nadaje sie do eutanazji. Mianowicie do zrobienia jest zawieszenie przod (amortyzatory na bank) choc bylo wymieniane w ubieglym roku (wahacze, tuleje, sworznie, lozyska, laczniki stabilizatora, koncowki i ustawianie zbieznosci). No lomocze w nim jak sk....syn z przodu ale moze to tylko amortyzatory. Zaciski tyl do zrobienia. Nie dzialaja i tyle. Linki recznego wypiete bo jak narzeczona zaciagnela reczny to pozniej trzeba bylo recznie odginac lapki linek (sprezyna nie odbija).

Co wiecej? Uszczelka drzwi kierowcy tudziez regulacja drzwi (nie wiem i w sumie juz nie interesuje mnie to) cieknie jak z kranu. Po ulewie mokre siedzenie, spodnie i bluza. Do wymiany przetarte drzwi i blotnik (dorzucam drzwi z szyba i kablami jakimis w srodku, nie pamietam co tam jest ale wlasciwie caly komplet bez boczkow + blotnik niestety z wersji amerykanskiej bez kierunku) Klapa bagaznika jest niewyregulowana (dorzuce druga z otworami po spoilerze) Szyba podgrewa tylko 2 kropki o srednicy 0,5cc (w drugiej klapie szyba sprawna). No i silowniki szlag trafil.

Co do silnika.... Pali na strzal tak jak od poczatku palil. Przy wilgotnej pogodzie pusci olejowy dymek i tylko wtedy czuc zapach oleju. Przy mrozie nigdy nie zawiodl, w wakacje tez nie kopcil. Co do oleju 15w40 nioestety zostal zalany przez uzytkownika "krasny" i tak zostal. Majonezu pod korkiem nie bylo nigdy. Hmmm co do silnika to chyba tyle.

LPG. 2017 - koniec waznosci butli. Wbita w dowod, papiery i inne akcesoria posiadam jakby co. Szrpie przy niskich obrotach, wylacza sie gaz przy za wysokic (albo filtry do wymiany albo jakas nieszczelnosc albo cos) Ogolnie na gazie jedzie. Ostatnio mialem spalanieok 55l. gazu na 620km (przy predkosciach 50-140) czyli nie ma tragedii jakiejs.

Wracajac jeszcze do hamulcow. Dorzucam komplet klockow na.... ktores kolo z tylu ale nie wiem ktore bo jak zabralem sie za wymiane i zobaczylem zardzewiale tarcze to zostawilem to w p...u. Z ktorejs sa nowe i nieuzywane poniewaz na tyl jest slabe cisnienie (walniety przewod hamulcowy).

Felgi "amelinowe" z "z lezkami" oryginalne. Nie sa nowe i nie sa jakies dobite. Na nich opony jakies sa ale nie chce mi sie teraz isc i swiecic latarka by powiedziec co i jak.

W srodku samochodu.... hmmm nienagannie, Wszystko dziala oprocz sciagania pasa kierowcy. Dzialalo i sie zepsulo. Nie szukalem przyczyny bo nie. Siedzenie kierowcy standardowo wytwane z lewej strony. Pompowanie dziala. Glosniki graja. Swiatelka sie swieca procz ogrzewania tylnej szyby (dioda sie spalila ta co swiecila na zielono) nie dziala albo czasm dziala pokretlo od sily podswietlenia zegarow. Klimy nie ma i nie bylo. Szyber dziala choc trzeba mu pomoc podniesc sie (do tylu ciagnie ladnie)

Miga kontrolka poduchy bla nie pamietam jaki numer ale ten od glownego bezpiecznika (niewymienialnego o czym bylo na foum pisane) bodajze 34 na bruku w Prostkach sie zrobilo i tk do tej pory miga. ABS sie swieci z tytulu iz sterownik odlaczony (z powodu slabych hamulcow wjechalbym w drugi samochod bo "ABS" zalapal przy 10kmh)

Ostatnio zostaly wyrzezbione z blachy progi i ndkola. Te drugie zostaly slabo zakonserwowane i cos tam sie luszczy. Progi sa w super stanie jak dla mnie (wczesniej ich w ogole nie mialem)

Co wiecej... Pytac, najlepiej pisac na mail michalbozewicz90@gmail.com lub dzwonic 507931239.

Nie chce ukryc zadnej wady tego samochodu. Z tego co mi wiadomo nie byl bity (jedynie przecierka z 30 grudnia 2012 ale od tamtej pory jezdzi niezrobiony). No i niemiec pod kocem trzymal i plakal jak sprzedawal.

Czemu tu pisze? Bo swiadomosc oddania tego auta na zlom wywoluje bol w klatce piersiowej i wiem ze komus naprawde duzo czesci moze sie przydac.

Co do ceny... licytacja od 1000

post rownolegle dodany na forum probe.pl

Romas 

Auto: Ford Probe '94 GT 2.5 V6
Wysłany: Nie 02 Lis, 2014   

jak sie nie znajdzie chetny, to w cenie oddania na szrot go moze wezme

siomus 

Auto: Probe 2.0 16v
Wysłany: Wto 04 Lis, 2014   

Sprzedany. Temat do zamkniecia ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi